Nie tylko kosmetyki, czyli książka "Zdrowie kobiety w zgodzie z naturą"

Jeśli chodzi o książki, wszyscy wiedzą co lubię, mama zawsze trafia w odpowiedni gatunek (jak np. gwiazdkowy prezent w postaci "Pana Mercedesa" S.Kinga), ale babcia z kolei zawsze dostarczy mi coś z kategorii poradników, które uwielbiam studiować. I tak dzięki niej w moje ręce trafiła książka wydawnictwa Reader's Digest, autorstwa dr Marylin Glenville pod tytułem "Zdrowie kobiety w zgodzie z naturą" - poradnik dla kobiet w każdym wieku.


Jak dobrze zrozumiałam na angielskiej stronie, dr Glenville jest brytyjskim dietetykiem specjalizującym się w zdrowiu kobiet. Regularnie daje występy w telewizji i przemawia w radiu (radio?), Jest autorką 13 książek przełożonych na ponad 20 języków.
żródło
Aha, no właśnie zobaczyłam, że w środku książki jest opis pani doktor :D

Z tyłu okładki mamy opis, co zawiera książka, a mianowicie:
Z książki dowiesz się:
* jak w naturalny sposób poprawić i zachować zdrowie
* jak spowolnić proces starzenia
* w jak dużym stopniu odżywianie, styl życia i niekonwencjonalne metody leczenia wpływają na twoje zdrowie, samopoczucie i witalność
* jak zapobiegać występowaniu problemów zdrowotnych i ich nawrotom
* jak poprawić swoją płodność oraz bezpiecznie i zdrowo przejść przez okres ciąży i porodu
* jak radzić sobie z PMS, PCOS, menopauzą, endometriozą, włókniakami, zapaleniem pęcherza moczowego i wieloma innymi chorobami i dolegliwościami kobiecymi
* jak wybrać dla siebie najodpowiedniejszy sposób leczenia (farmakoterapię, leczenie chirurgiczne, metody naturalne) lub kombinację innych sposobów


Ciężko streścić tę książkę w kilku zdaniach, porusza tak wiele zagadnień i odpowiada na taką masę pytań, że trzeba ją samemu przeczytać.

W książce mamy 5 rozdziałów, z czego 1szy poświęcony jest analizie działania organizmu, wpływowi składników odżywczych i niekonwencjonalnym metodom leczenia samopoczucia. Rozdziały 2gi, 3ci i 4ty skupiają się na układach składających się na organizm, poczęciu, ciąży i porodzie, jest tu opis chorób, które dotyczą kobiet. Natomiast rozdział 5ty to porady na to, co robić w ciągu całego życia, aby maksymalnie poprawić ogólny stan zdrowia.


W pierwszym rozdziale mamy np. opis żeńskich narządów rozrodczych (nie wszystko jest takie oczywiste jak się wydaje), podstawy prawidłowego odżywiania, opis naturalnych metod leczenia (np, akupunktura, osteopatia, joga).
Drugi rozdział to główne układy organizmu jak tarczyca, piersi, macica.
Trzeci rozdział skupia się na ciąży - depresja przedporodowa, rodzaje porodów, cukrzyca ciężarnych.
Czwarty rozdział omawia menopauzę, czyli co się z nią wiąże, jak złagodzić zmiany, co się dzieje w fazie postmenopauzalnej.
A rozdział piąty to jak już wspomniałam ogólne porady jak dbać o siebie. poprawa odporności, zachowanie urody, pokonanie stresu.


Książka jest prawdziwą skarbnicą wiedzy - i to na całe lata, zawsze w razie wątpliwości można po nią sięgać i myślę, że sporo kobiet, dla których zdrowie jest najważniejsze powinna po nią sięgnąć.

Na allegro znalazłam tę książkę w cenie 24 zł, a jak ktoś chce to akurat na olx jest jej oferta w cenie 10 zł :)

Lubicie książki tego typu? Możecie coś szczególnie polecić?

Stestuj To

Blogerka od 3 lat. Pasjonatka kosmetyków zarówno drogeryjnych, jak i naturalnych. Uwielbia dzielić się przemyśleniami i poradami.

8 komentarzy:

 1. Nie znam tej ksiaKi, ale za 10zł mogłabym kupić i zobaczyć co będzie dla mnie z niej przydatne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z takiej książki można się wiele dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Za 10 zł opłaca się taka książka. Chętnie bym poczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno znalazłabym w tej książce kilka ciekawych porad. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze mieć taką książkę - zawsze pod ręką :) Bo do tej pory po takie porady sięgam do sieci ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię tego typu poradniki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takich poradników nigdy za dużo, zawsze coś nowego można poszukać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka jak najbardziej w moim stylu, staram się żyć w jak największej zgodzie z naturą - naturalna pielęgnacja, zdrowe odżywianie. Polecam Ci książkę "Zawsze piękna, zawsze zdrowa". Na pewno Ci się spodoba.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się ten post? Zapraszam do komentowania i podzielenia się swoją opinią - z chęcią Cię odwiedzę i zobaczę o czym piszesz :)