Była gąbeczką, to spróbujmy z pędzlem! || BC - pędzel do podkładu

Już recenzowałam Wam gąbeczki z Primarka (tutaj) i mówiłam o tym, że fajnie mi się sprawdzały, mimo że to nie Beauty Blender i były twardsze. Wiedziałam, że do nakładania podkładu chcę też wypróbować pędzel, na początek zdecydowałam się na taki typowy - mniejszy i tańszy z firmy BC.


OPAKOWANIE


Pędzel otrzymałam zapakowany w zwykłą folię, nic szczególnego, na szczęście w transporcie nic mu się nie stało, a włoski były takie jak powinny.

WYKONANIE

Jak na moje oko, pędzel jest całkiem nieźle wykonany mimo niskiej ceny. Czarna, matowa rączka jest plastikowa, ale nie widać na niej żadnych zarysowań, a napisy się nie ścierają mimo użytkowania i mycia. Metal trzymający włosie nie odbarwia się. Włosie jest dość zbite, ale bardzo miękkie, raczej równe, chociaż pojawił się jeden buntowniczy włosek. Nic nie wypada, ani nie odkształca się. Pędzel jest bardzo leciutki i wiem, że są zarówno przeciwnicy jak i wielbiciele takiej cechy, ja osobiście zaliczam się do drugiej grupy.OPINIA

Przyznaję, że polubiłam się z metodą nakładania podkładu pędzlem. Stosowałam go zarówno do podkładu Avon (recenzja) jak i do kremu BB z firmy Anovia. Jasne, że wolałabym jednak większy pędzel, bo tym można się trochę namęczyć. Na szczęście podkład rozprowadzony nim wygląda bardzo dobrze, skóra jest równomiernie pokryta. Mimo wszystko, wolę metodę nakładania gąbeczką. Ale, ale - pędzel nie został odłożony na półkę i skazany na zapomnienie, otóż zakochałam się w nim, kiedy przyszło do nakładania korektora, w tym wypadku już nie muszę pokrywać całej twarzy, a wybrane miejsca, co oczywiście jest dużo wygodniejsze. Muszę jedynie uważać w okolicy oczu, bo jednak jak na korektor pędzel jest za duży i trudno jest idealnie rozprowadzić kosmetyk np. w kącikach. Mimo wszystko polecam i ja nie mam zamiaru się z nim rozstawać!


A jakie Wy możecie mi polecić pędzle do podkładu? Już z tych większych. Wiem, że jest dużo zwolenników np. Hakuro, ale aktualnie chciałabym celować w mniej znane firmy ;)

Stestuj To

Blogerka od 3 lat. Pasjonatka kosmetyków zarówno drogeryjnych, jak i naturalnych. Uwielbia dzielić się przemyśleniami i poradami.

6 komentarzy:

 1. Ja jeszcze takiego typowego płaskiego pędzla nie używałam. Ale będę musiała spróbować jak wygląda podkład nakładany takim pędzlem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja podkład nakładam jedynie pędzlem typu flap top :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko kobiety wiedzą jak ciężko znaleść dobry pędzel do makijażu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Great review sweetheart...thx for sharing!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tylko i wyłącznie używam flat topu, do tego typu pędzli nie jestem przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawdę mówiąc podkład nakładam palcami.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się ten post? Zapraszam do komentowania i podzielenia się swoją opinią - z chęcią Cię odwiedzę i zobaczę o czym piszesz :)