Jak przedłużyć trwałość perfum? 5 sposobów na trwałe perfumy!

Chyba większość z nas kocha perfumy. Ewentualnie osoby, które mają bardzo wrażliwe i wyczulone nosy - trochę mniej. W każdym razie - kiedy już znajdziemy 'ten' zapach chcemy się cieszyć nim jak najdłużej, nie wylewając co 2 godziny kolejnej porcji zapachu na siebie. Oczywiście, istnieją bardzo trwałe perfumy, którymi ubrania pachną nawet kilka dni po spsikaniu, ale co, gdy trafiliśmy na idealny bukiet zapachowy zamknięty w płynie, który nie chce się utrzymać cały dzień? Są i na to sposoby.


  1. Aplikacja w odpowiednich miejscach. Na pewno słyszeliście o aplikowaniu perfum na nadgarstkach czy za uszami. Więc gdzie powinno się je nanosić? Na pewno jest to zależne od człowieka i warto poeksperymentować, ale najlepszymi miejscami będą zgięcia - w łokciach czy pod kolanami. Moja koleżanka z technikum zawsze psikała perfumami po włosach i taka metoda w jej przypadku również się sprawdzała, zapach unosił się za nią cały dzień. Kiepskim pomysłem jest nanoszenie perfum za uszami, wydzielane tam sebum może zmienić ich woń. Ale już na skroniach czy wewnętrznej części nadgarstków - jak najbardziej - zapach rozwija się tam, gdzie najmocniej pulsuje krew.
  2. Nawilżona skóra. Przesuszenie widoczne na skórze, ani nie sprzyja dobremu wyglądowi, ani nie jest komfortowe. I również perfumy nie będą się w takim wypadku dobrze się trzymać. Należy dbać o odżywioną i nawilżoną skórę, a będziemy się dłużej cieszyć ulubionym zapachem.
  3. Perfumy prosto po kąpieli. Jeśli bierzecie prysznic rano lub przed wielkim wyjściem - pierwsze co robicie po wytarciu, to właśnie aplikacja perfum. Tak jak robimy parówki skóry twarzy, żeby pielęgnacja się lepiej przyjęła, tak po prysznicu mamy rozszerzone pory skóry i również lepiej przyjmą zapach.
  4. Mini perfumetka. W sklepach stacjonarnych, online (nawet na aliexpress) są dostępne do kupienia mini perfumetki, do których można przelać ulubione perfumy i odświeżyć się w ciągu dnia. Jeśli czeka Was naprawdę długi dzień - nawet podane wyżej sposoby mogą nie zadziałać, warto mieć awaryjną perfumetkę w torbie czy plecaku.
  5. Perfumy czy wody perfumowane? Wbrew pozorom - to różnica. Perfumy są najbardziej skoncentrowane i zawierają 20-43% olejków eterycznych, podczas gdy woda perfumowana 10-20%, a woda toaletowa 5 do 10%. Jeśli zależy Wam na trwałości zapachu, wybierajcie oczywiście wersję z największą zawartością procentową olejków. Ponadto, piżmo w składzie zapewni dodatkową trwałość.


Stestuj To

Blogerka od 3 lat. Pasjonatka kosmetyków zarówno drogeryjnych, jak i naturalnych. Uwielbia dzielić się przemyśleniami i poradami.

4 komentarze:

Spodobał Ci się ten post? Zapraszam do komentowania i podzielenia się swoją opinią - z chęcią Cię odwiedzę i zobaczę o czym piszesz :)