Jak przedłużyć trwałość perfum? 5 sposobów na trwałe perfumy!

Chyba większość z nas kocha perfumy. Ewentualnie osoby, które mają bardzo wrażliwe i wyczulone nosy - trochę mniej. W każdym razie - kiedy już znajdziemy 'ten' zapach chcemy się cieszyć nim jak najdłużej, nie wylewając co 2 godziny kolejnej porcji zapachu na siebie. Oczywiście, istnieją bardzo trwałe perfumy, którymi ubrania pachną nawet kilka dni po spsikaniu, ale co, gdy trafiliśmy na idealny bukiet zapachowy zamknięty w płynie, który nie chce się utrzymać cały dzień? Są i na to sposoby.


 1. Aplikacja w odpowiednich miejscach. Na pewno słyszeliście o aplikowaniu perfum na nadgarstkach czy za uszami. Więc gdzie powinno się je nanosić? Na pewno jest to zależne od człowieka i warto poeksperymentować, ale najlepszymi miejscami będą zgięcia - w łokciach czy pod kolanami. Moja koleżanka z technikum zawsze psikała perfumami po włosach i taka metoda w jej przypadku również się sprawdzała, zapach unosił się za nią cały dzień. Kiepskim pomysłem jest nanoszenie perfum za uszami, wydzielane tam sebum może zmienić ich woń. Ale już na skroniach czy wewnętrznej części nadgarstków - jak najbardziej - zapach rozwija się tam, gdzie najmocniej pulsuje krew.
 2. Nawilżona skóra. Przesuszenie widoczne na skórze, ani nie sprzyja dobremu wyglądowi, ani nie jest komfortowe. I również perfumy nie będą się w takim wypadku dobrze się trzymać. Należy dbać o odżywioną i nawilżoną skórę, a będziemy się dłużej cieszyć ulubionym zapachem.
 3. Perfumy prosto po kąpieli. Jeśli bierzecie prysznic rano lub przed wielkim wyjściem - pierwsze co robicie po wytarciu, to właśnie aplikacja perfum. Tak jak robimy parówki skóry twarzy, żeby pielęgnacja się lepiej przyjęła, tak po prysznicu mamy rozszerzone pory skóry i również lepiej przyjmą zapach.
 4. Mini perfumetka. W sklepach stacjonarnych, online (nawet na aliexpress) są dostępne do kupienia mini perfumetki, do których można przelać ulubione perfumy i odświeżyć się w ciągu dnia. Jeśli czeka Was naprawdę długi dzień - nawet podane wyżej sposoby mogą nie zadziałać, warto mieć awaryjną perfumetkę w torbie czy plecaku.
 5. Perfumy czy wody perfumowane? Wbrew pozorom - to różnica. Perfumy są najbardziej skoncentrowane i zawierają 20-43% olejków eterycznych, podczas gdy woda perfumowana 10-20%, a woda toaletowa 5 do 10%. Jeśli zależy Wam na trwałości zapachu, wybierajcie oczywiście wersję z największą zawartością procentową olejków. Ponadto, piżmo w składzie zapewni dodatkową trwałość.


Stestuj To

Blogerka od 3 lat. Pasjonatka kosmetyków zarówno drogeryjnych, jak i naturalnych. Uwielbia dzielić się przemyśleniami i poradami.

18 komentarzy:

 1. Ciekawa sprawa, muszę dzisiaj spróbować w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja najchętniej sięgam właśnie po wody perfumowane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre wskazówki znałam 😁

  OdpowiedzUsuń
 4. Hey Nice Blog!!! Thank you for sharing information. Wonderful blog & good post.Its really helpful for me. waiting for a more new post. Keep Blogging!
  british schools in dubai

  OdpowiedzUsuń
 5. Tego triku z aplikacją prosto po prysznicu nie znałam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Thanks for taking the time to discuss and share this with us, I for one feel strongly about it and really enjoyed learning more about this topic. Please share some more useful info on British Curriculum Schools In Dubai also. I can see that you possess a degree of expertise on this subject.

  OdpowiedzUsuń


 7. I love reading your blog posts as they are very creative and informative. Can i get something on Schools In Al Qusais as well ?.Thanks !!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja uwielbiam wody perfumowane :) najdłużej się utrzymują na moich ubraniach

  OdpowiedzUsuń
 9. Stosuję zawsze na nadgarstki i szyję ale na włosach też mi się sprawdza.

  OdpowiedzUsuń
 10. część porad już znałam i praktykuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzieki za fajnie porady. Z niektórych już od dawna korzystam jak perfumy na włosy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. George Cosbuc Poezii Privita în ansamblu, opera lui G. Cosbuc se înscrie printre clasicii ale literaturii române. Originalitatea poetului se afla în versurile de inspiratie din viata satului, în inventia poetica, în modalitatea în care constiinta artistului se acorda cu istoria existentei si aspiratiile poporului nostru, cu functia social-educativa si estetici a epocii în care a trait scriitorul. Poezia lui Cosbuc este de aspect monografic : Satul, înconjurat de munti, este surprins în viata lui obisnuita, cu pitorescul lui etnografic. Dincolo de sat, e pârâul, lunca ,câmpul, cu holda, vuiet de codru si dumbrava. Satele, reprezentabile, sunt ale satului transilvanean, ale locurilor de bastina ale scriitorului, specialitatea sub aspect uman, este a întregului nostru popor. Sunt, în poezia cosbuciana, momente din viata satului. Optica e taraneasca, elementele, resorturile intime ale gestului, vorbei sau simtirii rustice. Imaginea satului se comunica astfel prin oameni, prin modul lor de existenta, cu bucurii si necazuri, Referat cu aspiratiile lor de împlinire. Satul lui G. Cosbuc este o entitate sociala si nationala cu pitoresc geografic si etnografic, cu datini ...

  OdpowiedzUsuń

 13. Hi we are from Tropika Club Magazine.

  Tropika Club Magazine is your leading online magazine for the discerning male and female Singaporean. We cover various topics of interest, ranging from beauty and vogue for her, and grooming and style for him, as well as city and destinations and top picks. To learn about Tropika Club's Search Directory for Beauty and Wellness Services, please click on this link

  Check out some of our articles below as our contribution to your blog roll:

  1. Top 10 Hair Removal Salons In Southeast Of Singapore

  2.Top 10 Facial Services In Western Singapore

  3.7 Foods with Polyphenols - Why Should You Care

  4. The Amazing Benefits of Salicylic Acid to Your Skin

  5.7 Great Places to Get Your Desktop Wallpapers for Free

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się ten post? Zapraszam do komentowania i podzielenia się swoją opinią - z chęcią Cię odwiedzę i zobaczę o czym piszesz :)